Giriş Yap
Giriş Yap
Biz Kimiz2022-01-03T14:28:09+03:00

Biz kimiz?

3 Bilkent Üniversitesi mezunu tarafından 2015 yılı Nisan ayında faaliyete geçirdiğimiz TrScouts, dünyanın en gözde sektörlerinden biri olan futbolun ülkemizde çok daha kaliteli hale gelebilmesi amacıyla ortaya çıkan bir platform olma özelliği taşımaktadır.

Dünya futbolunu yakinen takip eden bir grup tarafından kurulan TrScouts, ülkemizde futbola harcanan büyük meblağlara, yapılan yatırımlara rağmen kulüplerimizce bunun karşılığının alınamadığını düşünmektedir. TrScouts’ta oluşum adına çalışan kişilerden oluşan yaklaşık 70 kişilik bir scout ekibi var. Bu ekipte yer alan scoutlar önemli elemelerden geçirilerek özenle seçiliyorlar ve futbol konusunda oldukça yetkin kişileri ekibe dâhil ediyoruz. Bugüne kadar açtığı ilanlarla ekibe alım yapan TrScouts’a toplamda 4000’ün üzerinde scoutluk başvurusu gelmiştir.

Profesyonel futbol kuluplerinin ve menajerlerin doğru yabancı oyuncu transferi yapamadığını ve futbolda dijitalizasyondan uzak kalmaları problemini çözmek amacıyla ortaya çıkan TrScouts, profesyonel futbolda yer alan kulüp, antrenör, menajer gibi paydaşlar için SaaS altyapili bir scouting yazılımı ve doğru oyuncu transferi noktasında scouting danışmanlığı vermekte olan bir girişimdir.

4 aşamalı zorlu bir elemeden gecerek TrScouts’a dahil olan scoutların dünyanın 50 farklı ülkesinden 70 farklı profesyonel ligi sezon boyunca yakından takip edip InStat Scouting sistemi aracılığıyla veya canlı olmak üzere yılda 3500 ün üzerinde maçı izleyerek raporladığı ve puanladığı oyunculardan oluşan veri tabanı da TrScouts yazılımı ile kullanıcılara sunulmaktadır.

Ayrıca kullanıcılar istedikleri takdirde TrScouts’un bulut tabanli Scouting yazılımını kendi ekiplerinin oyuncu girişi ve raporlaması için de kullanabilirler

Çalışma stratejimizden biraz bahsetmek gerekirse; dünyanın her yerinden sürekli oyuncular izleyip belirli seviyede olanları listelerimize alıyoruz ve Süper Lig ile TFF 1.Lig’e en uygun olanların raporlarını çıkarıyoruz. Tamamen Türk futbolunda gereksiz ve yetersiz yabancı oyunculara verilen paraları azaltmak, gerçekten katkı verecek isimlerin ülkemize gelmesini sağlamak ve ülke futbolunun gelişmesi en büyük amacımız. Yabancı sayısının artmasıyla birlikte kulüplerimiz pek çok mevkide yerli yerine yabancı oyuncu tercih etmeye başladı. Fakat bu da kalitesi düşük yabancı oyuncuların da ligimize gelmesine ve yatırımların boşa gitmesine sebep oluyor. TrScouts’un hedeflerinden birisi ise bunu azaltmak.

Bu gerçeklerden yola çıkarak, dünya futbolunda faydalanılabilecek kalitedeki oyuncuları ülkemize tanıtmak olan vizyonumuzu önce bizi takip eden futbolseverleri daha sonra da birlikte çalışmayı umduğumuz kulüpleri memnun etmek olan misyonumuz ile birleştirerek oyuncu izleme-araştırma (scouting) sektörünün bir parçası olmaya çalışıyoruz. Öncelikle Türk kulüplerine, uzun vadeli olarak da tüm dünya futboluna destek olma hedefimiz bulunmaktadır.

Sadece maç ve istatistiklere göre değil, aynı zamanda takımların ve oyuncuların ülkelerinin yerel basınlarında nasıl yorumlandığını pek çok farklı dili çok iyi bilen ekibimiz ile araştırarak oyuncuların sosyo-kültürel anlamda da Türkiye’ye uyum sağlayıp sağlayamayacağına göre scout raporlarını dizayn ediyoruz.

Ayrıca sosyal medyada da aşağıdaki adreslerden bizi takip edebilir ve yaptıklarımızdan haberdar olabilirsiniz.

facebook.com/trscouts
twitter.com/trscouts
linkedin.com/company/trscouts-football-consulting
instagram.com/trscouts
https://www.youtube.com/channel/UCNktxFywJeLAejLXG_ilAww

Saygılarımızla,
TrScouts Ekibi

Go to Top