Doğum Tarihi: 29.09.1987 (27 yaşında)

Mevkii: Stoper, Sol Bek

Takımı: Viitorul Constanta (Boşta)

Ülkesi: Romanya

Değeri: 900,000 €

Sözleşme Sonu: 30.06.2015

Profil

Gheorghe Hagi’nin teknik direktörlüğünü yaptığı ve genellikle Hagi Akademisi’nden çıkan oyuncuların kendini gösterdiği kulüp olan Viitorul Constanta’nın takım kaptanı Bogdan Mitrea, Romanya Milli Takımı’nın da geniş havuzunda bulunan bir oyuncu. Temmuz 2013’te Romanya 1.Ligi’nden, Yaş şehrinin takımı, CMAS Iasi’den Viitorul’a gelen Mitrea, asıl yeri stoper olmasına rağmen Hagi tarafından bu sezon genelde sol bek olarak kullanıldı. Sol bekte veya stoperde oynamasına karşın serbest vuruş, uzak mesafeli şut ve penaltılardaki yüksek becerisiyle 14 gol bulan Bogdan Mitrea, Romanya 1.Ligi’nin en golcü 3. oyuncusu olmayı başardı.

Viitorul Constanta genellikle genç oyunculardan oluşan ve bu genç oyunculardan yeni yıldızlar üretme hedefinde olan bir ekip. Kulüp, gelecek sezon için sağ bek Cristian Manea’yı Chelsea’ye, Gheorge Hagi’nin oğlu Ianis Hagi’yi Fiorentina’ya göndererek hedeflerine ulaşmaya başladı. Sözleşmesi sona eren Bogdan Mitrea da bu genç oyuncularla birlikte kulüpten ayrılabilir.

Güçlü Yönleri

Pozisyon alma, alan markajı ve müdahale gibi iyi olan özelliklerinin yanında sol ayaklı olması ve hem sol bek hem de stoperde oynayabilmesi Mitrea’yı tercih edilebilir bir oyuncu konumuna getiriyor. Savunmada yaptığı liderlik ve katkıya ilave olarak duran toplardaki başarısıyla takımının hücum gücüne de ciddi anlamda yardımcı oluyor. Serbest vuruş, penaltı ve uzaktan şutlar Mitrea’nın Romanya Ligi’nde fark yarattığı alanlar. Topla arasının iyi olması oldukça önemli bir artı. Zaten bir sol bek 14 gol atıyorsa, bu durum o oyuncunun sıra dışı olduğunu göstermektedir.

Zayıf Yanları

Çok üst seviyede güçlü ve dengeli bir oyuncu olmaması savunmacı olarak eksik noktası olarak tanımlanabilir ancak topla arası iyi olan savunma oyuncularında bu durumla sık karşılaşılmaktadır. Sol bekte oynamasına rağmen geçtiğimiz sezonda hiç asist yapmamış olması soru işareti oluşturabilir. Sarı kart görme potansiyeli yüksektir (Bu sezon 30 maçta 8 sarı kart) ve bu durum ister istemez sarı kart cezası alma ihtimalini artırmaktadır.

Benzediği Oyuncu: Daniel Agger, Diego Angelo, Hakan Balta

Ligimizde özellikle Diego Angelo’nun oluşturduğu etkiyi yaratabilecek, Anadolu takımlarında fark oluşturacak bir futbolcu.

Gelebileceği Takımlar: Sivasspor, Çaykur Rizepor, Akhisar Bld, Gaziantepspor, Konyaspor

Mitrea, gol yollarında zayıf kalan ve buna karşın yediği gol sayısı fazla olan takımların ihtiyaç duyacağı bir oyuncu. Bu sebeple geçtiğimiz sezonda bu sorunu yaşayan bu 5 takımımız için yerinde bir transfer olacaktır.

TrScouts Notu: Oyuncu 01.07.2015 tarihinde takımı Constanta ile olan sözleşmesini uzatmıştır.

TrScouts Notu-2: Oyuncu 13.01.2016 tarihinde 800.000 € bedel ile Ascoli takımına transfer olmuştur.

Transfermarkt Profili