Doğum Tarihi: 18.08.1988 (27 yaşında)

Mevkii: Sağ Bek

Takımı: San Lorenzo

Ülkesi: Arjantin

Değeri: 1,700,000 €

Sözleşme Sonu: 30.06.2017

 

Profil

Arjantin futbolunun en önemli takımlarından San Lorenzo forması giyen Buffarini 1988 doğumlu. 2 yıl öncesine kadar sağ açık pozisyonunda görev yapan Buffarini takımının Libertadores şampiyonluğu yaşadığı geçen sezon ve bu yıl sağ bek olarak görev aldı. Geçen yıl Güney Amerika’nın şampiyonlar ligini kazanan San Lorenzo’da hücumdaki performansını savunmada da sergiledi. Buffarini Arjantin Milli Takımı’nın da geniş havuzunda yer alan bir oyuncu. Takımıyla 2017 yılına kadar sözleşmesi bulunan Buffarini, İtalya’nın Genoa takımının yanı sıra Brezilya’nın büyük kulüplerinin de radarında.. Şimdiye kadar ülke dışına çıkmayan başarılı oyuncu artık hem maddi olarak daha iyi bir sözleşme hem de hedefi büyük bir takımda oynamak istediğini söyledi. Arjantin dışına yeşil ışık yakan Buffarini 1.69 boyunda ve sağ kanatta hem önde hem arkada görev yapabiliyor.. Ancak son 2 yılda başarılı bir sağ bek profili sergiledi..

 

Güçlü Yönleri

Julio Buffarini’nin fark yaratan en önemli özelliği hızı. Kolay kolay rakip oyuncuların geçemediği bir isim. Boyunun 1.69 olması nedeniyle bir sağ bek için fiziki dezavantaja sahip olsa da çabukluğu, sürati, atletizmi, gücü ve en önemlisi de hem yerde hem de hava toplarında hiçbir ikili mücadeleden çekinmeyen hırslı yapısıyla bu açığını kapatan bir oyuncu olarak dikkat çekiyor. Boyu kısa olsa da dengeli ve güçlü yapısıyla kolay kolay üstünlük sağlanabilecek bir oyuncu değil.  Tekniği bir sağ bek için gerçekten üst seviyede. Zaten futbola başladığı asıl mevkinin Arjantin gibi bir ülkede sağ açık olması onun bu yeteneğinin bir göstergesi. Buffarini hücumu çok seviyor ve çizgiyi hem hücumda hem ofansta tek başına kullanabilecek bir tempoya sahip. San Lorenzo’da penaltılarda da zaman zaman topun başına geçse de skora yaptığı katkı genelde uzaktan etkili şutlarla bulduğu golller. Sık sık hücuma katıldığında hem çizgiye inip gol hazırlayan hem de beklenmedik şutlarla tehlike yaratan bir isim.

 

Zayıf Yanları

1.69 boy aslında bir bek için kısa olsa da bu açığını kapattığını söyledik. Ancak sağ açıktan sağ beke devşirilen bir oyuncu olması nedeniyle defansif anlamda tehlikeli ve dengesiz girişler yapabiliyor. Hücuma katkısı açık alanda ve kontra ataklarda iyi seviyedeyken set oyununda bir bekten beklenen pas alışverişi ve bindirmeleri henüz yeterli seviyede değil. Ancak bir diğer dezavantajı da oynadığı takımda önündeki Villalba ile benzer özellikleri taşıması. Topla arası iyi olan veya ayağında top tutan bir sağ açık ile önlü arkalı oynadığında onun boşalttığı alanlara rahatlıkla bindirme yaparak etkili olabilir ancak Villalba’nın sürati kadar toplu oyunda yeterli olmaması Buffarini’yi de etkiliyor.

 

Benzediği Oyuncular: Camilo Zuniga, Maxi Pereira.

Boy olarak bu oyuncular gibi çok uzun olmasa da çabukluğu, hızı, gücü ve mücadeleci yapısıyla bu açığını kapatıyor. Bir yandan da Caner Erkin gibi ön taraftan beke devşirilen bir oyuncu olmanın özelliğini şutlarla ve tekniğiyle gösteriyor.

 

Gelebileceği Takımlar

Türkiye Ligi’ndeki bütün takımlarda rahatlıkla oynayabilecek bir oyuncu. Hem hücum hem savunma anlamında Türkiye’de bekleneni fazlasıyla verecek, özellikle hücum özellikleriyle fark yaratacaktır. 4 büyükler ile Kasımpaşa, Bursaspor gibi takımlar onun yıllık maaşını ve bonservisini karşılayabilecek bütçedeki kulüpler..

 

TrScouts Notu: Oyuncu 27.07.2016 tarihinde 1.800.000 € bedel ile Sao Paulo takımına transfer olmuştur.

TrScouts Notu: Oyuncu 03.01.2018 tarihinde 1.250.000 € bedel ile Boca Junios takımına transfer olmuştur.

 

Transfermarkt Profili